اطلاعیه

اطلاعیه

به اطلاع آنعده هموطنان گرامی که اعضای خانواده های خویش را به اثر حادیه دردناک غرق شدن کشتی حامل مهاجرین افغان در ساحل شهر کروتون، ایتالیا از دسته داده اند، احتراماً تقاضا میگردد تا فورم مرتبه از جانب سفارت را که در فایل (PDF) که بالای این صفحه مزین است، آن را خانه پری کرده و دوباره به آدرس ایمیل سفارت: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  ارسال کرده، ممنون سازند.

جهان سپاس

موٌرخ ۲۱ جدی ۱۴۰۱، عدهٔ از همکاران مجرب و مسکلی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان که از مدت دو دهه بدین سو در مرکز و نمایندگی های ج.ا افغانستان مصدر خدمت به مردم افغانستان بودند، در اثر حمله انتحاری در درب ورودی وزارت امور خارجه در کابل، جام شهادت نوشیده و به دیار ابدی پیوستند.
به همین مناسبت، سفارت و نمایندگی جمهوری اسلامی افغانستان مقیم روم – ایتالیا روز یکشنبه، موٌرخ ۲۵ جدی ۱۴۰۱ مراسم ختم قران عظیم الشان را در مقر سفارت جهت اتحاف دعا به روح شهدا و شفایابی مجروحین این حادثه المناک، تدویر نمود.
این مراسم با اشتراک تعدادی از اعضای انجمن های افغان های مقیم ایتالیا، دانشجویان و کارمندان سفارت برگزار شد.

پيام تسلیت سفارت و نمایندگی ‌جمهوری اسلامی افغانستان مقیم روم ایتالیا به مناسبت وقوع انفجار در درب ورودی وزارت امور خارجه در کابل

 

با تأسف فراوان اطلاع حاصل نمودیم، عدۀ از همکاران مجرب و مسلکی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی أفغانستان (ج.ا.ا) که از مدت دو دهه بدینسو در مرکز و نمایندگی های ج.ا.ا افغانستان مصدر خدمت به مردم افغانستان بودند، در اثر حمله انتحاری مؤرخ 21 جدی، 1401 در درب ورودی وزارت امور خارجه در کابل، جام شهادت نوشیده و تعدادی نیز جراحت برداشته اند.

 إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

سفارت و نمایندگی ج.ا.افغانستان در روم – ایتالیا این حمله بزدلانه بر کارمندان وزارت امور خارجه ج.ا.افغانستان را به شدیدترین الفاظ محکوم کرده و برای شهدای این حادثه دلخراش از بارگاه ایزد منان جنت الفردوس و برای مجروحین شفای عاجل آرزومند است.

حادثه امروز به ادامه حملات انتحاری دو دهه اخیر علیه مردم افغانستان، بخصوص علیه ظرفیت های کادری کشور بوده و نشان دهنده عدم مسئولیت پذیری ادارۀ غیر قانونی حاکم در کابل در راستای تأمین امنیت کادرها و متخصصین مسلکی نهاد های مختلف و مهم از جمله وزارت امور خارجه میباشد.

سفارت و نمایندگی ج.ا.افغانستان مقیم ایتالیا خواهان تحقیقات جدی از جانب نهاد های بین المللی مستقل در زمینه بوده و همچنان از عموم نمایندگی ها، نهادهای دولتی و غیر دولتی کشور میزبان، سازمان های بین المللی مقیم روم، انجمن های افغان های مقیم ایتالیا و سایر هموطنان عزیز تقاضا بعمل می آورد تا از هرنوع مساعدت با خانواده های قربانیان و زخمیان این حادثۀ دریغ نورزیده و در این راستا با همآهنگی کامل اقدامات لازم را روی دست گیرند.

اطلاعیه رخصتی

Tuesday, 3 January 2023                                              سه شنبه ۱۳ جدی ۱۴۰۱      

 

اطلاعیه

به اطلاع تمام مراجعین محترم سفارت و نمایندگی جمهوری اسلامی افغانستان مقیم روم -ایتالیا رسانیده میشود که به مناسبت رخصتی عمومی در کشور میزبان، سفارت و بخش قونسلی آن روز جمعه، موٌرخ ۱۶ جدی ۱۴۰۱ تعطیل بوده و آغاز رسمیات دوباره به روز دوشنبه، موٌرخ ۱۹ جدی ۱۴۰۱ میباشد. مراجعین محترم مطلع باشند.

سفارت و‌ نمایندگی جمهوری اسلامی افغانستان در روم، فرا‌‌ رسیدن سال ۲۰۲۳ میلادی را برای تمام کشور های دوست، به خصوص کشور میزبان، جمهوری ایتالیا، و افغان های مقیم ایتالیا تبریک گفته و سال پر از سعادت برای همه آرزو دارد.

Go to Top